Це варто обговорити з дітьми

/Files/images/світлофор.jpgДіти дошкільного віку, як правило, недостатньо зосереджені, вони легко відволікаються і переключають увагу на інше.

Тому, бесідуючи з ними на теми безпеки дорожнього руху, краще не робити розриву між запитаннями та відповіддю чи наочною демонстрацією вуличної ситуації, про яку йде мова.

Для дітей старшого дошкільного віку розмову можна побудувати так:

Якщо біля під'їзду будинку або в дворі дитячого садка стоїть транспортний засіб – вантажна машина, автобус, мікроавтобус – станьте поруч із ними і запитайте дитину: " Якщо ти будеш стояти перед машиною, чи небезпечно це?".

Поясніть дитині: якщо стати попереду машини, то водій може не помітити дітей, і поспіхом зрушити машину з місця.

Повторіть те ж саме запитання, ставши позаду машини: " А тут стояти дітям небезпечно?"

І одразу поясніть, що водій не може побачити пішохода, а особливо маленьку дитину, якщо та знаходиться прямо позаду автомобіля.

Розкажіть дитині, як спостерігає водій за тим, що відбувається позаду, праворуч, ліворуч і попереду його автомобіля. Доцільно розповісти про дзеркала заднього виду та про їх призначення.

У дворі зверніть увагу дитини і на іншу небезпеку машин, що стоять: з-за них не видно машини, що рухається.

Тут доцільно запитання: чи може бути небезпечною машина, яка стоїть?

Чи не найважливіше - як правильно дитині йти з дорослим по тротуару. Хто має бути ближче до проїжджої частини – дорослий чи дитина?

Діти мають іти поруч з дорослим, але подалі від проїжджої частини. Адже їх ненавмисне може штовхнути хтось із перехожих, що поспішають.

Пам'ятка

"Добра дорога дитинства"

Шановні батьки!

Допоможіть вашій дитині зберегти життя та здоров’я на дорозі.

Не забувайте постійно нагадувати дитині

основні важливі правила пішохода:

· Якщо біля тротуару стоять машини, не можна виходити з-за них, слід відійти подалі, щоб було видно дорогу.

· Машину, що їде, слід пропустити та уважно подивитись: чи їде за нею інша машина.

· Пам’ятай: огляду вулиці заважають дерева.

· Під час руху по місцевому переїзді не можна розмовляти, бігти.

· При переході вулиці, навіть якщо на ній не видно машин, слід призупинитися, озирнутися і вже потім перейти вулицю.

· Вулицю з інтенсивним рухом безпечніше переходити лише в місцях визначеного пішохідного переходу.

· Автобус, що стоїть на зупинці, може обмежувати огляд дороги.

· Перед входом на територію двору слід зупинитися, щоб упевнитися, що з двору не виїжджає машина.

· Переходячи перехрестя, що регулюється світлофором, необхідно завжди дочекатися зеленого сигналу. Перед тим, як переходити дорогу, слід упевнитися, що на шляху не має машин, які повертають на зелене світло світлофора.

Вивчайте правила дорожнього руху -

розв'язуючи задачки

Задача №1

П'ятеро хлоп'ят гралися в м'яча на проїжджій частині дороги. Двоє пішли додому. Решта дітей лишилися гратися на дорозі.

Скільки малят вчинили правильно?

Відповідь . Жодного. Гратися на проїжджій частині дороги заборонено.

Задача №2.

Двоє хлопчиків і три дівчинки вийшли із школи. Коли вони підійшли до пішохідного переходу, зелений сигнал вже почав блимати. Хлопчики побігли через дорогу, а дівчатка лишилися чекати наступного зеленого сигналу.

Скільки дітей дотримались правил дорожнього руху?

Відповідь. Дві дівчинки. Зелений сигнал, який блимає, попереджує, що невдовзі засвітиться жовтий, а потім – червоний, тому безпечніше буде дочекатися наступного зеленого сигналу.

Задача №3.

Четверо хлопчиків поїхали кататися на велосипедах по вулицях міста. Одному з них було 13 років, решті – по 15 .

Скільки дітей не порушили правил дорожнього руху?

Відповідь. Троє. Їздити по вулицях на велосипеді дозволяється дітям з 14 років.

Задача №4.

Троє цуценят – Сірко, Рябко і Шарик – вирушили на гостини до свого друга Рекса. Коли вони дійшли перехрестя, на світлофорі блимав зелений сигнал. Рябко побіг через дорогу бігом, Сірко пішов кроком, а Шарик залишився стояти на тротуарі.

Хто з цуценят вчинив правильно?

Відповідь. Правильно повівся Шарик. Не слід виходити на прохжджу частину, якщо зелене світло вже блимає, бо це вказує на те, що невдовзі загориться червоне. Слід дочекатися наступного зеленого сигналу.

Задача №5.

По заміській дорозі котиться Колобок. Коли це йому назустріч виходить Вовк та й каже : "Колобок, Колобок, я тебе з'їм... якщо не відгадаєш загадки! У який бік треба подивитися, коли ступаєш на проїжджу частину, і в який, коли дійдеш до середини?"

Загадка ця для Колобка була простою. Він швидко дав правильну відповідь, і Вовкові довелося його пропустити. А ви знаєте відповідь на цю загадку?

Відповідь. Переходячи дорогу, спочатку треба подивитись ліворуч, а потім праворуч.

Обережно,

ожеледиця!

- Узимку небезпечно ходити – слизько. Особливо літнім людям і дітям. Ми завжди ходимо по слизькій дорозі обережно, легенько , згинаючи ноги в колінах, щоб коли послизнешся, не так боляче вдаритись.

- Якщо ж таке трапилось, треба насамперед, прикласти до забитого місця лід, а потім розтерти камфорним спиртом. Він завжди повинен бути вдома в аптечках, він недорогий. А користі від спирту багато. Крім того, дуже цінні ліки – прісноводна губка бодяга (вона теж є в аптеках). Але шукати їх треба не тоді, коли впадеш, а мати вдома про запас. Якщо дуже вдарились, щоб не було синяків, завжди можна прикласти компрес з бодяги.( Закип'ятити води, ошпарити бодягу і прикласти на марлі гарячою до болючого місця, а зверху – пергаментний папір чи целофан, тоді теплий рушник. До ранку все мине).

- Ще добре допомагає такий компрес: на капустяний листок покласти змішаний з медом подрібнений листок алое і трохи соку капусти, все це прикласти до суглоба, тепло закутати до ранку. Вранці вже можна ходити, біль минає.

Кiлькiсть переглядiв: 759