Ви знаходитесь тут:
- Головна
- Новини
- Вивчаємо творчість Лесі Українки та вшановуємо пам’ять української поетеси.
Вивчаємо творчість Лесі Українки та вшановуємо пам’ять української поетеси.
2017-02-24
У нашому дошкільному навчальному закладі «Ромашка» з раннього віку долучають маленьких українців до криниці української творчості, ознайомлюють з духовною й культурною спадщиною рідного народу, а також з відомими поетами та прозаїками. Роль художнього слова у всебічному розвитку та особистісному становленні дошкільнят неоціненна. Слухання, читання, розігрування, вивчення напам’ять, обговорення літературних творів – усе це сприяє розвитку в малят мовлення, мислення, уваги, пам’яті.
Така робота проводиться у формі не лише окремих занять, а й тематичних днів.
Нещодавно в «Ромашці» відбулося вшанування видатної української поетеси Лесі Українки з нагоди дня її народження. Методичний захід мав назву «Лесин віночок». Упродовж дня в дитсадку панувала атмосфера творчості й натхнення. Діти та дорослі, вдягнені в національні костюми, пригадували улюблені твори поетеси, з цікавістю розглядали фотографії Лесі та її родини.
У середній групі «Незабудка» вихователем Іриною Сергієвною Клименко проведено заняття за творами Лесі Українки. Це заняття було нетрадиційним, захоплюючим та пізнавальним. Вихователь збагачувала знання дітей про життєвий та творчий шлях поетеси. Педагог передала глибину і силу поетичного світу Лесі Українки, спрямувала свою діяльність на виховання, формування патріотичних почуттів, любов до українського поетичного слова, до Батьківщини, до творчої спадщини поетеси, почуття прекрасного.
Діти читали вірші Лесі Українки «На зеленому горбочку», «Місяць яснесенький», «Мамо, іде вже зима», «Вишеньки, черешенькі», « Як дитиною бувало…». Поетеса написала колискову, до якої композитор придумав лагідну спокійну мелодію, і цю колискову знають усі маленькі дітки. У виконанні дітей прозвучала колискова «Місяць яснесенький, промінь тихесенький…»
Повчальною була казка «Біда навчить», уривок з якої інсценували діти та переглядали мультфільм, веселою – народна гра «Микита». Діти слухали улюблені твори поетеси, а також грали в її улюблені ігри.
Минають віки, стираються написи на камені і тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Лесі – живе і вічне.
Віримо, що добірні зерна, які щедро засівають педагоги нашого закладу, впадуть у благодатний ґрунт дитячої пам’яті, щедро заквітують і дадуть свої плоди. І житиме у віках пам’ять про нашу Лесю, Лесю Українку.


