Ви знаходитесь тут:
- Головна
- Новини
- День української писемності та мови у дитячому садочку «Ромашка»
День української писемності та мови у дитячому садочку «Ромашка»
2019-11-08
Розвивайся, звеселяйся,
Моя рідна мово!
У Барвінки зодягайся
Українське слово!
З метою утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу в дошкільному закладі проведено тиждень писемності та мови.
Вихователями закладу були організовані та проведені тематичні ранкові зустрічі, бесіди, тематичні заняття, рухливі українські ігри, розгляд картин, слухання музичних творів українських композиторів,інсценівки українських казочок та художніх творів, переглянуто та прослухано пісні, вірші,читання українських казок, вивчення малих фольклорних форм, проведені дидактичні ігри з народознавства.
Вихователь середньої групи «Барвінок» Тетяна Анатоліївна Бойко провела інтегроване заняття «Мово рідна, слово рідне», на якому використовувались новітні мовленнєві та освітні технології.
На тематичне заняття були запрошені батьки, які прийняли участь в спільній діяльності з дітьми. Вони мали можливість співпрацювати з вихователем, дітьми і творити всі разом. Діти читали вірші,відгадували загадки, інсценували твір В. Сухомлинського «Сьома дочка», співали Гімн українській мові, робили руханки за змістом твору «Ой у лузі калина, калина, калина…».
Хлопчики створили аплікаційну композицію, яка прийшлась до смаку всім, адже гілочка червоної калини така ж гарна, як і українська рідна мова. А дівчатка разом з мамами виготовляли намисто, проявляючи свій інтерес до художньо-продуктивної діяльності і раділи своїм вмінням створювати красиве червоне намисто власноруч.
Напередодні Дня української писемності та мови з метою розвитку творчого потенціалу педагогів, підвищення рівня педагогічної майстерності проведена творча педагогічна година «Мово рідна! Ти є вічність!».
Вихователі творчо підійшли до розкриття теми. Вихователь Котляревська В. В. презентувала матеріал «Мнемотехніка в роботі з дітьми дошкільного віку». Вихователь Бойко Т. А. провела майстер-клас з теми «Інтегровані заняття за казками В. О. Сухомлинського». Вчитель-логопед Завгородня Н. О. надала консультацію «Художньо-мовленнєвий розвиток дітей дошкільного віку»
«Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми плекаємо її» - писав Т. Шевченко.
А мова у нас багата, мелодійна, щира, як і душа українського народу.
ЇЇ зміцнення та розвиток – почесна місія від наймолодшого до найстаршого громадянина України.
Кiлькiсть переглядiв: 134